Aktualności

Przestępczy duet odpowie za rozbój

Policjanci z Wydziału Kryminalnego VI komisariatu w Łodzi zatrzymali 33-letniego mężczyznę oraz 26-letnią kobietę w związku z rozbojem na terenie dzielnicy Widzew. Przestępczy duet zwabił pokrzywdzonego, po czym pobił go i okradł. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 24 listopada 2021 roku przy ulicy Miedzianej w Łodzi. Do 49-letniego łodzianina zadzwoniła była partnerka, która zwabiła go na spotkanie towarzyskie. Mężczyzna nie wyczuwając złych intencji zgodził się, aby zobaczyć znajomą. Nagle w trakcie rozmowy do pokrzywdzonego podbiegł napastnik, który zaatakował go pięściami uderzając w twarz, następnie kopał go po całym ciele. Kiedy już doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, ukradł mu telefon komórkowy, dowód osobisty oraz gotówkę. Całe zajście biernie obserwowała kobieta. Widząc jak sprawca ucieka z miejsca zdarzenia, sama również odeszła nie udzielając znajomemu pomocy.

Dzięki wnikliwej pracy kryminalnych ustalono i zatrzymano agresywnego napastnika. Jak się okazało, był to obecny partner 26-latki, która celowo zwabiła pokrzywdzonego na spotkanie. Mundurowi odzyskali skradziony telefon komórkowy. Teraz przestępczy duet odpowie za rozbój, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji w Łodzi.

mł. asp. Kamila Sowińska

  • Sprawca rozboju wsiada do nieoznakowanego radiowozu w asyście policjantów.
  • Sprawca rozboju z kajdankami założonymi na ręce trzymane z tyłu w asyście policjantów.
  • Zatrzymana kobieta za rozbój sprowadzana po schodach przez policjantów.
Powrót na górę strony