Aktualności

Posiadał narkotyki i był poszukiwany

Policjanci z wydziału kryminalnego V Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 24-latka poszukiwanego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Podczas przeszukania mieszkania użytkowanego przez mężczyznę, stróże prawa zabezpieczyli niedozwolone używki.

24 listopada 2021 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uzyskali informację na temat miejsca pobytu młodego mężczyzny, który nie stawił się do zakładu karnego zgodnie z wyrokiem sądu. Funkcjonariusze przypuszczali, że poszukiwany 24-latek może dodatkowo trudnić się procederem związanym z handlem narkotykami. Po dotarciu pod wytypowany adres policjanci zauważyli, że poszukiwany wchodzi do jednego z mieszkań. Policjanci zapukali do tych drzwi, jednak mężczyzna nie chciał ich wpuścić i udawał, że nie ma go w domu.

Po dotarciu na miejsce strażaków, drzwi zostały wyważone z użyciem specjalistycznego sprzętu. Jak się okazało, 24-latek ukrył się w łazience. Podczas przeszukania mieszkania i składziku użytkowanego przez zatrzymanego, policjanci odnaleźli około 25 gramów marihuany, około 100 gramów masy plastycznej i 9,5 grama białego proszku. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania marihuany, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych 24-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę. Jeżeli badania fizykochemiczne zabezpieczonego proszku i masy plastycznej potwierdzą ich niedozwolony charakter, podejrzany usłyszeć może kolejne zarzuty. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z V Komisariatu Policji w Łodzi.

kom. Marcin Fiedukowicz

Powrót na górę strony