Aktualności

Policyjna czujnośc towarzyszy także poza służbą

Funkcjonariusz z V komisariatu KMP w Łodzi w czasie wolnym od służby zatrzymał 19-latka poszukiwanego przez policję. Mężczyzna odpowie teraz za kradzieże z włamaniem oraz kradzież rozbójniczą.

5 listopada 2016 roku policjant z V Komisariatu KMP w Łodzi jadąc ulicą Zachodnią zauważył idącego, ubranego na czarno mężczyznę. Zwrócił na niego uwagę, gdyż miał naciągnięty na głowę kaptur jakby chciał się przed kimś ukryć. Funkcjonariusz rozpoznał, że jest to poszukiwany przez policję 19-latek. Znał go, gdyż już wcześniej wielokrotnie go legitymował. Ponieważ wiedział, iż mężczyzna może zachowywać się agresywnie, postanowił go obserwować.  W pewnym momencie 19-latek zaczął się nerwowo zachowywać i rozglądać na boki. Zauważył policjanta i rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusz pobiegł za nim. Poszukiwany przebiegł przez ulicę, przeskoczył przez siatkę odgradzającą torowisko i wbiegł na ulicę Próchnika. Tam wpadł w ręce funkcjonariusza. Próbował się jeszcze wyrywać, lecz bezskutecznie. Po chwili do pomocy przyjechał patrol, który pomógł zakuć w kajdanki agresywnego 19-latka. Mężczyzna nie uspokoił się nawet w radiowozie. Kopał w siedzenia, wykrzykiwał wulgaryzmy. Policjanci potwierdzili, że jest to poszukiwany od jakiegoś czasu 19-latek. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza, śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży rozbójniczej, której dokonał 29 sierpnia 2016 roku w Łodzi. Tego dnia włamał się do jednego z mieszkań przy ulicy Franciszkańskiej. Został jednak przyłapany na gorącym uczynku przez właścicieli mieszkania, którzy wrócili do domu. Zaskoczony agresor rzucił się na kobietę. Szarpał i uderzył ją kilkukrotnie w twarz. Kopnął również mężczyznę i zaczął dusić. Następnie wraz ze skradzioną z domu biżuterią uciekł.

Ponadto odpowie on za trzy kradzieże z włamaniem. Pierwszej dokonał 17 października 2016 roku na Polesiu. Tego dnia mężczyzna włamał się do sklepu odzieżowego przez okno i ukradł laptopa oraz ubrania. Łącznie wartość strat spowodowanych jego działaniem oszacowano na około 4 tysiące złotych.  Dwa dni później ukradł hyundaia zaparkowanego przy ulicy Więckowskiego. Ponadto 5 listopada 2016 roku włamał się do peugeota zaparkowanego przy ulicy Kopcińskiego. 19-latkowi grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony