Aktualności

Odpowie za kradzieże kieszonkowe

Kryminalni z II Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 46-letniego kieszonkowca, który okradał osoby robiące zakupy na targowisku. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Na bałuckim targowisku łódzcy policjanci zatrzymali 46-letniego kieszonkowca. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, w lipcu 2022 roku mężczyzna dwukrotnie okradł osoby robiące zakupy. Dzięki analizie posiadanych informacji oraz znajomości środowiska przestępczego, policjanci wytypowali sprawcę i rozpoczęli jego poszukiwania. 12 lipca 2022 roku kryminalni zauważyli 46-latka chodzącego alejkami targowiska. W chwili zatrzymania mężczyzna nie krył zdziwienia. Tego dnia jego przestępczy proceder został udaremniony. Po przewiezieniu do II Komisariatu Policji w Łodzi śledczy przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że tłok panujący na targowiskach, w sklepach i komunikacji publicznej stwarza dogodne warunki dla złodziei. Oto kilka rad, jak uchronić się przed kradzieżą:

  • portfel, dokumenty czy telefon komórkowy chowaj w bezpiecznych miejscach, z których trudno jest coś wyjąć bez zwrócenia twojej uwagi
  • klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem, jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet, może okraść twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować
  • gotówkę podziel na mniejsze kwoty i schowaj w kilku miejscach
  • nie noś portfela i wartościowych rzeczy w reklamówkach, łatwo je przeciąć
  • torbę, saszetkę, plecak trzymaj przed sobą, zawsze zapięte
  • nie noś rzeczy wartościowych w zewnętrznych kieszeniach ubrania ani tylnej kieszeni spodni
  • bądź czujny, interesuj się tym co dzieje się wokół Ciebie, obserwuj otoczenie

Z przestępczą działalnością kieszonkowców można spotkać się wszędzie tam, gdzie jest tłoczno. Dlatego tak ważne jest zapobieganie. Gdy jesteś świadkiem usiłowania kradzieży kieszonkowej – nie bądź obojętny! Reaguj mając na względzie swoje bezpieczeństwo. Jeśli stałeś się ofiarą kieszonkowca, natychmiast powiadom policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Im szybciej zareagujesz, tym większa będzie szansa na odzyskanie skradzionych przedmiotów i zatrzymanie złodzieja.

mł.asp. Kamila Sowińska

Powrót na górę strony