Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże rowerów i hulajnóg

Policjanci z II Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali dwóch 20-latków podejrzanych o kradzieże rowerów oraz hulajnóg z terenu miasta. Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Zatrzymanie 20-latków było konsekwencją prowadzonych z dużym zaangażowaniem działań policjantów z II Komisariatu Policji w Łodzi.

Pierwsze zgłoszenia od pokrzywdzonych stróże prawa otrzymali 24 sierpnia 2022 roku, następne w kolejnych dniach. W przeciągu tygodnia na Bałutach mundurowi odnotowali kradzieże sześciu rowerów oraz dwóch hulajnóg o łącznej wartości strat ponad 15 000 złotych.

Prowadzone z dużą determinacją czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na wytypowanie mężczyzn podejrzewanych o te czyny. 7 września 2022 roku stróże prawa zatrzymali pierwszego ze sprawców. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, kiedy napotkał policjantów na swojej drodze. Po kilku dniach w rękach stróżów prawa był jego kompan.

Sposób działania sprawców był zawsze ten sam. Podchodzili do pozostawionych jednośladów przy centrach handlowych i przecinali linki zabezpieczające. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty kradzieży. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

Przestępstwo, które popełnili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

młodszy aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony