Aktualności

Wpadli z kontrabandą tytoniową

Łódzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców wpadli na trop miejsca składowania dużej ilości wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset tysięcy papierosów bez znaków akcyzy skarbowej o wartości ponad 800 tysięcy złotych oraz specjalistyczny sprzęt służący do ich pakowania. W związku z tą sprawą zatrzymano 4 osoby, które odpowiedzą za paserstwo akcyzowe.

23 września 2022 roku funkcjonariusze zwalczający przestępczość pseudokibiców w związku z posiadaną informacją postanowili skontrolować jedną z prywatnych posesji na terenie dzielnicy Górna. Stróże prawa przypuszczali, że mogły się tam znajdować wyroby akcyzowe niewiadomego pochodzenia. Po wejściu na podwórze policjanci zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie.

Po sprawdzeniu osobowego chryslera, we wnętrzu pojazdu ujawnili 18 kartonów z papierosami rożnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po wejściu do budynku mieszkalnego policjanci zastali tam jeszcze dwie kolejne osoby, które mogły być zaangażowane w nielegalny proceder związany z wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych. Podczas przeszukania domu funkcjonariusze zabezpieczyli dwie maszyny służące do paczkowania papierosów i ich foliowania oraz kolejne pudełka z „trefnymi” papierosami. Ponadto w poszczególnych pomieszczeniach zabezpieczone zostały puste opakowania do papierosów rożnych marek oraz odpady poprodukcyjne. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 700 tysięcy papierosów rożnych marek oraz około 25 kilogramów odpadów poprodukcyjnych. Wartość tej kontrabandy oszacowana została na około 830 000 złotych.

W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 26,34 i 58 lat oraz 25-letnią kobietę. Wszyscy byli uprzednio notowani za podobne przestępstwa i niebawem usłyszeć mogą zarzuty paserstwa akcyzowego. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Łodzi.

nadkomisarz Marcin Fiedukowicz

  • Zabezpieczona kontrabanda.
  • Zabezpieczone papierosy.
  • Zabezpieczone urządzenia i papierosy.
  • Zabezpieczone maszyny do sortowania i pakowania papierosów.
Powrót na górę strony