Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 49-latki

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 49-latki, która wczesnym rankiem, oddaliła się z miejsca zamieszkania w Łodzi. Nie miała telefonu, nie było wiadomo dokąd poszła. Natychmiastowe działania łódzkich policjantów uratowały życie kobiety.

1 lutego 2023 roku, 25-latek zgłosił zaginięcie swojej mamy. Mężczyzna relacjonował policjantom z VI Komisariatu Policji w Łodzi, że 49-latka wyszła z mieszkania wczesnym rankiem zostawiając na stole list. Kobieta nie miała ze sobą telefonu i nie wiadomo dokąd mogła pójść. Początkowo syn zaginionej sam próbował odnaleźć kobietę jednak bezskutecznie. Zaniepokojony mężczyzna po godzinie 15:00 zgłosił zaginięcie na policję. Dyżurny z widzewskiego komisariatu natychmiast przekazał komunikat patrolom. Komendant ogłosił alarm, zaangażowane zostały patrole z całej Łodzi.

Po godzinie 18:00, przy ulicy Taborowej w Łodzi mundurowi zauważyli kobietę, która odpowiadała rysopisowi zaginionej. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi podeszli do kobiety. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych potwierdziło się, że jest to zaginiona 49-latka. Mundurowi wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Przybyli na miejsce ratownicy zabrali kobietę do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji i działaniom łódzkich policjantów poszukiwania zaginionej zakończyły się szczęśliwie.

Przy okazji tego zdarzenia apelujemy o kontakt z numerem 112, gdy zauważymy osobę samotną, która zachowuje się nienaturalnie, jest ubrana nieadekwatnie do warunków pogodowych, nie potrafi powiedzieć kim jest, dokąd idzie. Jeden telefon, drobny gest empatii, może uratować ludzkie zdrowie, a nawet życie.

młodszy aspirant Kamila Sowińska

 

Powrót na górę strony