Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko kilka godzin cieszyli sie łupem

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odzyskali skradzioną kilka godzin wcześniej drabinę aluminiową o wartości 1000 złotych. Do tej sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, w wieku 20 i 27 lat. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

13 marca 2023 roku policjanci z VIII Komisariatu łódzkiej komendy, powiadomieni zostali o kradzieży, do której doszło na terenie jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Zarzewskiej. Jak wynikało ze zgłoszenia, około godziny 15.00 nieznani sprawcy weszli na teren firmy i wykorzystując nieobecność pracowników ukradli drabinę aluminiową. Pokrzywdzony wycenił straty na 1000 złotych. Policjanci pracujący nad tą sprawą sprawdzali szereg poszlak. Skrupulatnie przeanalizowali zapisy monitoringu, dzięki czemu szybko poznali wizerunek podejrzanych, oraz kierunek w którym uciekli.

Po ustaleniu gdzie sprawcy mogą przebywać, funkcjonariusze pojechali w ten rejon i około godziny 18.00 zatrzymali kompletnie zaskoczonych mężczyzn. 20 i 27-latek byli w towarzystwie nastoletniej znajomej. Podczas legitymowania okazało się, że 16-latka jest poszukiwana celem doprowadzenia do placówki wychowawczej. Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci odzyskali również skradzioną drabinę. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji w Łodzi.

Katarzyna Zdanowska

  • Zdjęcie z monitoringu, wzdłuż jezdni stoją zaparkowane samochody, chodnikiem idą sprawcy  niosący skradziona drabinę.
  • Zdjęcie z monitoringu,  sprawca kradzieży niesie drabinę.
Powrót na górę strony