Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny skok na sklep zakończył się zarzutami

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 34 i 48-latka, którzy włamywali się do sklepów spożywczych a następnie je okradali. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Zatrzymany został także ich 31-letni znajomy, który odpowie za paserstwo. O ich losie zadecyduje sąd.

22 maja 2023 roku po godzinie 2:00 dyżurny z VIII Komisariatu Policji łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Felsztyńskiego w Łodzi doszło do kradzieży z włamaniem. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce i zabezpieczyli monitoringi. Przesłuchani zostali również świadkowie, którzy opisali wygląd włamywaczy. Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowego chwilę po zdarzeniu stróże prawa wiedzieli już jakim pojazdem poruszali się podejrzewani.

Znalezienie mężczyzn to była tylko kwestia czasu. Już godzinę po zgłoszeniu dzięki wnikliwemu i szczegółowemu sprawdzeniu wytypowanych ulic policjanci znaleźli szukaną mazdę przy ulicy Rewolucji 1905 r. w Łodzi. Pojazd stał zaparkowany przed posesją. Stróże prawa nie spuszczali wzroku z auta i po chwili wsiadło do niego trzech mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Przestępcze męskie trio w wieku 31,34 oraz 48- lat zostało zatrzymane. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli na jednym z siedzeń samochodu ponad 50 gramów narkotyków oraz pęk kluczy do których własności żaden z mężczyzn się nie przyznawał. Stróże prawa mimo biernej postawy zatrzymanych postanowili dopasować klucze do komórek, które znajdowały się w pobliżu zaparkowanego samochodu.

Otwarcie jednej z nich doprowadziło do zabezpieczenia znacznej ilości skradzionego mienia. We wnętrzu pomieszczenia znajdowały się między innymi artykuły spożywcze, narzędzia oraz materiały budowlane z przestępczego procederu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym z VIII Komisariatu Policji na przedstawienie 34 i 48- latkowi łącznie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 31- latek odpowie za paserstwo. Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna.

mł.asp. Kamila Sowińska

 

Powrót na górę strony