Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni amatorzy skuterów zatrzymani przez łódzkich policjantów

Funkcjonariusze z II komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw, których dopuścili się na …. swoich znajomych. Zarówno 30 jak i 31-latek w przeszłości byli już notowani. Młodszego z nich czeka surowszy wymiar kary ponieważ działał w warunkach recydywy.

22 sierpnia 2023 roku policjanci z bałuckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od 30-letniego pokrzywdzonego, że został napadnięty a następnie pobity przez …. swojego kolegę. Tego dnia około godziny 21:00 spotkał się z 30-latkiem.  Podczas rozmowy napastnik domagał się pieniędzy od pokrzywdzonego. W pewnym momencie pokrzywdzony został uderzony i upadł na ziemię. Z kieszeni wypadły mu kluczyki od jego skutera, które to natychmiast podniósł agresor. Schował je następnie do kieszeni i odchodząc powiedział, że zabierze skuter pokrzywdzonego na poczet jego rzekomego długu. Dodatkowo napastnik celowo nadepnął na okulary korekcyjne pokrzywdzonego powodując ich całkowite zniszczenie. Straty zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 4000 złotych.

Do kolejnego zdarzenia doszło następnego dnia, wówczas ten sam sprawca ze swoim 31- letnim kompanem wdarli do mieszkania przy ulicy Ceglanej w Łodzi, gdzie w jego wnętrzu był kompletnie zaskoczony właściciel. Napastnicy siłą wyciągnęli pokrzywdzonego z jego mieszkania po czym zaczęli go uderzać po całym ciele. Jak się okazało wszyscy mężczyźni również się znali. Pod naciskiem gróźb i stosowanej wobec niego przemocy zmusili 27-latka do napisania umowy sprzedaży skutera na rzecz młodszego ze sprawców. Pokrzywdzony po całym zajściu natychmiast powiadomił policję.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 28 sierpnia 2023 roku we wczesnych godzinach popołudniowych. Wtedy to stróże prawa  zauważyli idącego ulicą 30-latka. Dzień później w ręce mundurowych trafił jego kompan. Wobec młodszego z podejrzanych, na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Bałuty, zastosowano areszt na najbliższe trzy miesiące. Usłyszał cztery zarzuty - w tym rozbój oraz zmuszenie do określonego zachowania. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, natomiast czeka go surowszy wymiar kary z uwagi na fakt, iż działał w warunkach recydywy.

Jego wspólnik usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego za co objęty został dozorem policyjnym. Ma on również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi.
aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony