Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

115 na liczniku, brak polisy OC i badań technicznych pojazdu a za kierownicą… 16-latek

Policjanci z łódzkiej drogówki za brawurową jazdę zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. Za kierownicą siedział … 16-latek. Nastolatek bez prawa jazdy jechał ulicami miasta z prędkością 115 km/h. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

12 września 2023 roku przed godziną 12:00 przy alei Jana Pawła II policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem, który jechał znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, auto jechało z prędkością 115 km/h.

Okazało się, że stróże prawa ostudzili pirackie zapędy …. 16-letniego kierowcy. W rozmowie z mundurowymi przyznał się, że za kieszonkowe pożyczył auto od kolegi. Nastolatek bez prawa jazdy podróżował pojazdem bez aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

Policjanci o całej sytuacji poinformowali matkę 16-latka, która przyjechała na miejsce. Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie młodego uczestnika ruchu drogowego. Odpowiedzialności nie uniknie także właściciel pojazdu.
aspirant Kamila Sowińska

  • Rejestrator wskazujący przekroczenie prędkości przez kierującego Hyundaiem.
  • Radiowóz policyjny przy którym stoi do kontroli Hyundai.
  • Radiowóz policyjny przy którym stoi do kontroli Hyundai.
Powrót na górę strony