Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szel to nowy „funkcjonariusz” łódzkiej komendy

Nazywa się Szel, ma 2 lata i jest owczarkiem belgijskim. Z początkiem września zasilił szeregi łódzkiej Policji. Jego opiekunem jest st.sierż. Grzegorz Pietrasik z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, który kilka dni temu wrócił ze specjalistycznego szkolenia przewodników psów służbowych odbywającego się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, szukają osób zaginionych. Ich służba w policji zwykle trwa około 9 lat. Przez cały ten czas zwierzę i jego przewodnik tworzą nierozłączny duet. Często zaprzyjaźniają się tak bardzo, że kiedy pies przechodzi na emeryturę, trafia do rąk swojego przewodnika. Aby psy mogły pracować w naszych szeregach, muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga. Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą wspólnie wykonywać zadania służbowe.

Zakup Szel został sfinansowany z środków Urzędu Miasta Łodzi. Czworonożny funkcjonariusz przeznaczony jest do pełnienia służby patrolowej na terenie aglomeracji łódzkiej. W służbie używany będzie do przeszukania terenu, pomieszczeń i ścigania sprawców przestępstw. Pies stanowić będzie pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych oraz do tropienia śladów ludzkich, szukania osób zaginionych jak również sprawców przestępstw.

Przewodnikiem Szel jest st. sierż. Grzegorz Pietrasik, funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi legitymujący się 6-letnim stażem służby.

Policyjnemu duetowi życzymy samych sukcesów i owocnej służby w szeregach łódzkiej Policji!

aspirant Kamila Sowińska

  • Przewodnik psa ze swoim psem.
  • Przewodnik psa ze swoim psem.
  • Pies leży na trawie.
Powrót na górę strony