Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sportowe wydarzenia pod nadzorem łódzkich policjantów

Łódzcy policjanci wraz z funkcjonariuszami z jednostek ościennych oraz mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i spoza województwa łódzkiego brali udział w zabezpieczeniu meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami: Widzew Łódź i Cracovia. Całością sił policyjnych dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Jakub Kowalczyk.

17 września 2023 roku o godzinie 15:00, odbyło się spotkanie piłkarskie pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Cracovia. Podczas spotkania na trybunach stadionu przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi zasiadło blisko 500 fanów drużyny przyjezdnej. Nad bezpiecznym przebiegiem meczu czuwały służby ochrony organizatora oraz policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Płocka, Kielc i Warszawy. Wsparciem dla działań policjantów były patrole konne policji oraz Straży Miejskiej w Łodzi jak również policyjni przewodnicy psów służbowych. Bezpieczeństwa na drogach prowadzących na stadion strzegli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Policjanci dbali w szczególności o to, aby każdy z uczestników wydarzenia mógł bezpiecznie dotrzeć na mecz i żeby nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa oraz porządku w mieście poprzez konfrontacje grup pseudokibiców. Pomimo prób zaczepek ze strony obydwu drużyn, nie doszło między nimi do konfrontacji siłowej. Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa, nie odnotowano poważniejszych prób naruszenia obowiązujących przepisów.

W trakcie zabezpieczenia imprezy masowej policjanci zatrzymali łącznie pięć osób. Jednego mężczyznę w związku z wtargnięciem na imprezę masową bez biletu oraz cztery osoby, które chciały wnieść materiały pirotechniczne. W związku z popełnionymi przestępstwami i wykroczeniami czynności będą prowadzili śledczy z VI Komisariatu Policji w Łodzi.

Po meczu grupa kibiców drużyny przyjezdnej w asyście policjantów dotarła bezpiecznie w rejon dworca kolejowego Łódź-Niciarniana, skąd wróciła pociągiem do Krakowa.
aspirant Kamila Sowińska

  • Napis policja znajdujący się na radiowozie.
  • Parole konne policji i Straży Miejskiej w Łodzi.
  • Radiowozy policyjne stojące wzdłuż jezdni.
  • Policjant obserwujący wejście kibiców Cracovii.
  • Kibice Cracovii idą na stadion Widzewa Łódź przed funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.
  • Policjant a w tle kibice Cracovii wysiadają z pociągu na dworcu Łódź Niciarniana.
  • Kibice Cracovii idą na stadion Widzewa Łódź pomiędzy funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.
  • Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi nadkomisarz Jakub Kowalczyk obserwuje przebieg zabezpieczenia.
Powrót na górę strony