Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania w szkołach z  policjantami łódzkiej drogówki

Policjanci z łódzkiej drogówki wraz z przedstawicielami łódzkiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odwiedzili uczniów nie tylko z Łodzi ale również ze Zgierza. Podczas wizyt mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie podróży do/ze szkoły, jak również przeprowadzili egzamin na kartę  rowerową.  

W dniach 11 - 15 września 2023 roku policjanci z łódzkiej drogówki wraz z przedstawicielami łódzkiego WORD-u odwiedzili łódzkich oraz zgierskich uczniów. Główną myślą z jaką funkcjonariusze spotkali się z dziećmi było przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci podkreślali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszego a nawet potrafią uratować życie. Ku zdumieniu mundurowych w trakcie rozmów z najmłodszymi bardzo często padały pytania związane z poruszaniem się hulajnogami, nie zabrakło także trudnych scenek i zagadek do rozwiązania, które dotyczyły jednośladów.

Podczas zajęć praktycznych pierwszaki pod czujnym okiem stróżów prawa i pracowników WORD-u mogli w sposób bezpieczny poćwiczyć sztukę kierowania rowerem a także wysłuchać praktycznych porad związanych z jazdą.

Na „starszaków” czekała inna niespodzianka. Dzieci, które wyraziły chęć zdawania egzaminu na kartę rowerową miały taką możliwość. Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego jak również umiejętnościami praktycznymi jazdy rowerem. Na przygotowanym torze jazdy, każdy z nich zademonstrował umiejętności techniczne w połączeniu ze znajomością przepisów ruchu drogowego. 

Na koniec każdego spotkania i pozytywnie zdanego egzaminu każdy z uczestników od policjanta i przedstawiciela łódzkiego WORD-u otrzymał kamizelki i opaski odblaskowe.
 
Policjanci przypominają!


W związku z rozpoczęciem roku szkolnego w wielu szkołach bardzo często będą pojawiać się łódzcy policjanci. Każda szkoła, która chciałaby aby policjanci łódzkiej drogówki spotkali się z dziećmi, mogą telefonicznie, (numer telefonu 47 841-25-26), bądź pisemnie (wrd.kmp@lodz.ld.polcja.gov.pl) złożyć taki akces.


młodszy aspirant Jadwiga Czyż
Wydział Ruchu Drogowego

  • Chłopiec w kasku ochronnym jedzie na rowerze po torze z przeszkodami.
  • Chłopiec w kasku jedzie rowerem po torze z przeszkodami.
  • Chłopiec otrzymuje od pracownika WORD opaskę odblaskową.
Powrót na górę strony