Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Kryminalni z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch 18-latków, przy których zabezpieczyli narkotyki. Młodzi mężczyźni odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek Prokuratury Łódź Śródmieście zostali tymczasowo aresztowani.

25 października 2023 roku policjanci z śródmiejskiego komisariatu, weryfikując swoje wcześniejsze ustalenia, sprawdzali rejon ulic Solnej i Północnej, gdzie według ich wiedzy może dochodzić do przestępstw narkotykowych. Około godziny 17.30 w jednej z bram zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na ich widok nerwowo zaczęli odchodzić w głąb podwórka. Policjanci byli świadkami jak jeden z nich po drodze odrzucił pakunek, po czym zaczął uciekać w kierunku Parku Staromiejskiego.
Na niewiele mu się to zdało, wkrótce został zatrzymany. Jak się okazało w torebce, której chciał się pozbyć, znajdowało się kilkanaście mniejszych  torebek foliowych z mefedronem. Natomiast w jego odzieży stróże prawa zabezpieczyli kolejne porcje tego środka, wagę elektroniczną oraz 20 tabletek. Jego rówieśnik również posiadał ukryte w odzieży narkotyki, w tym mefedron i marihuanę. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 115 gramów różnego rodzaju narkotyków.
Podejrzani usłyszeli już zarzut, posiadania znacznych ilości substancji odurzających  za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Zgodnie z decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście zostali tymczasowo aresztowani. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.

Katarzyna Zdanowska

 

Powrót na górę strony