Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 70 gramów narkotyków przejęte przez łódzkich policjantów

Policjanci z III Komisariatu Policji łódzkiej komendy podczas pełnienia służby zauważyli pojazd, którego kierowca na widok funkcjonariuszy zaczął nerwowo się zachowywać. Kierującym okazał się 32-letni łodzianin. W efekcie kontroli odnalezione zostały narkotyki.

2 listopada 2023 roku polescy wywiadowcy po godzinie 21:00 będąc przy ulicy Popiełuszki zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Po wylegitymowaniu kierującym okazał się 32- letni łodzianin. Z auta wydobywała się charakterystyczna woń marihuany. Stróże prawa od razu wiedzieli czym było spowodowane jego nerwowe zachowanie.
Podczas przeszukania wyszło na jaw, że posiadał w pojeździe schowane narkotyki. Słoiki z zawartością suszu marihuany oraz torebki foliowe z tabletkami extasy były skrzętnie skryte w schowku oraz bagażniku. Łącznie łódzcy policjanci przejęli blisko 80 gramów narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków. Taki czyn w polskim prawie karnym zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Polesie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

aspirant Kamila Sowińska

 

  • Zatrzymany prowadzony przez łódzkich policjantów.
Powrót na górę strony