Aktualności

Podejrzani o handel blisko 17 kilogramami narkotyków w rękach łódzkich policjantów

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 30 i 31 latka oraz ich 31-letnią kompankę podejrzanych o obrót znaczną ilością substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz mefedronu o łącznej wadze blisko 17 kilogramów. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu na trzy miesiące zostali tymczasowo aresztowany.

7 listopada 2023 roku policjanci z łódzkiej komendy prowadząc czynności w sprawie udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych pojechali na ulicę Paderewskiego, gdzie miało dochodzić do przestępczego procederu. Przed godziną 14:00 z obserwowanego mieszkania wyszedł młody mężczyzna, którego stróże prawa natychmiast wylegitymowali. Był to 31- letni łodzianin, który okazał się być osobą poszukiwaną. W mieszkaniu znajdowała się jego 31- letnia konkubina, która również była szukana przez organy ścigania. Podczas przeszukań mundurowi  przechwycili blisko 400 gramów porcji handlowych różnego rodzaju narkotyków.

Następnego dnia po godzinie 19:00 funkcjonariusze  z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali kolejną osobę, która uczestniczyła w przestępczym procederze. Kompletnie zaskoczonego 30-latka stróże prawa zastali przy jego samochodzie.

Do obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych o łacznej wadze blisko 17 kilogramów, dochodziło na terenie Łodzi od końca listopada 2021 roku do dnia zatrzymania.

Po zebraniu przez śledczych z VII Komisariatu Policji w Łodzi materiałów dowodowych podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzut obrotu, w celu osiągnięcia korzyści materialnych, znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn oraz kobiety na najbliższe trzy miesiące.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony