Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędziła z prędkością 212 km/h, bo spieszyła się do adwokata.

Brawura na drodze zakończona mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz nałożone 15 punktów karnych to efekt kontroli policyjnej 25-latki, która na DK14 pędziła z prędkością 212 km/h. Policjantom swoje zachowanie tłumaczyła pilną wizytą u adwokata.

Nie od dziś wiadomo, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też dla policjantów ruchu drogowego kontrole prędkości to podstawa. Wyeliminowanie uczestników poruszających się po drogach, którzy swoją postawą zagrażają bezpieczeństwu, to ważny czynnik, mający wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania policjantów często realizowane są w różnych miejscach naszego powiatu każdego dnia. W piątkowe popołudnie 16 lutego 2024 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy dokonując pomiaru prędkości na drodze krajowej  nr 14 w miejscowości Szynkielew zmierzyli prędkość kierującej bmw, która rażąco przekroczyła obowiązujący tam limit. 25-letnia mieszkanka powiatu pabianickiego pędziła z prędkością 212 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła pilną wizytą u adwokata, której nie mogła przełożyć na inny termin.

Mundurowi za popełnione wykroczenie ukarali kierującą mandatem karnym w wysokości 2500 , a do jej konta kierowcy dopisano 15 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią. Kierowcy widząc czarną nawierzchnię mogą stracić czujność, a wtedy już nie trudno o wypadek czy kolizję. Śliska nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów drogowych zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

młodszy aspirant Jadwiga Czyż
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

 

 

  • Wnętrze radiowozu, na pulpicie czapka, z przodu widać drogę i jadący samochód.
  • Zdjęcie z wideorejestratora, widać drogę po której jadą dwa samochody.
Powrót na górę strony