Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany, teraz najbliższe lata spędzi w więziennej celi

Zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły odpowiedzialności karnej to jedne z ważniejszych zadań, które należą do łódzkich policjantów. Udowodnili to kryminalni z IV Komisariatu Policji w Łodzi, którzy zatrzymali 39-latka ukrywającego się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany był blisko dwudziestoma różnymi podstawami prawnymi- teraz najbliższe lata spędzi w więziennej celi.

Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach jak np. miejsce zamieszkania, podczas czynności legitymowania- często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby ,,nie wpaść” w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości tak też było w tym przypadku. Znajomi poszukiwanego wysyłali fałszywe informacje policjantom, że szukany przez nich mężczyzna przebywa poza granicami Polski. Na nic się zdał ich plan wprowadzenia w błąd stróżów prawa.

Polescy kryminalni dzięki skrupulatnej analizie zebranych poszlak i ustaleniu szeregu informacji zatrzymali poszukiwanego 39-latka, który się ukrywał. 6 listów gończych oraz 10 nakazów doprowadzenia do więzienia to tylko niektóre podstawy prawne, którymi był poszukiwany.  

2 kwietnia 2024 roku policjanci z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy pojechali na osiedle Teofilów, gdzie według ich wiedzy miał znajdować się szukany 39-latek. Typowania funkcjonariuszy potwierdziły się - po godzinie 18:00 mężczyzna był już w ich rękach.

Teraz najbliższe lata spędzi za kratkami odbywając zaległą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony