Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa kolizja w centrum miasta

Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu. Przekonała się o tym 36 – latka, która wczoraj w centrum miasta zderzyła się z sarną. Na szczęście kierująca nie odniosła obrażeń, zwierze nie przeżyło zdarzenia.

4 kwietnia 2024 roku, tuż przed godziną 12:00 policjanci z łódzkiej drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Ku ich zdziwieniu, dyżurny miasta jako miejsce zdarzenia drogowego nie wskazał terenów leśnych tylko centrum Łodzi.

Na miejscu zgłoszenia stróże prawa w rozmowie z kierującą volvo ustalili, że 36 – latka poruszała się Aleją Mickiewicza w kierunku Alei Włókniarzy. Kiedy była na wysokości ulicy Łąkowej nagle na jezdnię wbiegła sarna. Pomimo szybkiej reakcji kierująca nie zdążyła uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Doszło do potrącenia, wskutek czego pojazd zatrzymał się na poboczu. Zwierzę uciekło w kierunku torowiska, gdzie padło. Kobieta tłumaczyła policjantom, że była zaskoczona, bo nigdy nie spodziewała się takiej zwierzyny w mieście, a tym bardziej w godzinach południowych. Na szczęście mieszkanka Łodzi nie doznała żadnych obrażeń, a martwe zwierzę usunięto z torowiska.

Policjanci przypominają!!!

Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim Policję.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a szczególnie tych w okolicy lasów i pól uprawnych. Pamiętajmy, że nie należy także lekceważyć znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

młodszy aspirant Jadwiga Czyż

Wydział Ruchu Drogowego

Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

 

  • Radiowóz policyjny na miejscu kolizji.
  • Radiowóz policyjny i pojazd służby drogowej na miejscu kolizji.
  • Pojazd uszkodzony w trakcie kolizji z sarną.
Powrót na górę strony