Aktualności

Łódzcy policjanci zapobiegli tragedii

Policjanci z Łodzi uratowali 24-latkę w kryzysie emocjonalnym. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

15 maja 2024 roku do policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego I Komisariatu Policji w Łodzi zadzwonił zaniepokojony mężczyzna. Poinformował on o dziwnych smsach jakie dostał od swojej dziewczyny. Obawiał się o jej zdrowie i życie.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Skontaktowali się z rodziną kobiety i ustalili adres, pod którym może przebywać.

Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Kryminalnego śródmiejskiego komisariatu. Po dostaniu się do mieszkania zauważyli na podłodze nieprzytomną kobietę. Stróże prawa udzielili 24-latce pierwszej pomocy i do przyjazdu karetki monitorowali jej parametry życiowe.

Wspólna praca, natychmiastowe działanie i zaangażowanie śródmiejskich śledczych i kryminalnych  pozwoliło zapobiec tragedii.

Pamiętajmy!
Jeśli ktoś zwierza się nam, że ma myśli samobójcze - reagujmy. Nie lekceważmy takich zachowań. Okazana takiej osobie troska, zainteresowanie i wsparcie mogą uratować jej życie. Najlepiej w takiej sytuacji nawiązać kontakt ze specjalistą, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, czy Poradnią Zdrowia Psychicznego. Na terenie całego kraju można również dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę), czy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony