Aktualności

Mundurowi z retkińskiego komisariatu na Pikniku Rodzinnym

Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Łodzi uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym z organizowanym z okazji Dnia Dziecka. Dzieci i dorosłych bardzo ciekawiła praca policjantów. Z uwagą wysłuchali też przekazywanych im przez mundurowych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

2 czerwca 2024 roku mundurowi z retkińskiego komisariatu brali udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Azalia” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dla najmłodszych jak i ich opiekunów był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego czasu.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów i zapytać o to jak wygląda służba stróżów prawa. Szczególne zainteresowanie wzbudził radiowóz policyjny i możliwość zajęcia miejsca za jego kierownicą i w jego wnętrzu.

Był to również czas promocji zawodu policjanta i przekazania i utrwalenia wiedzy dotyczącej zasad postępowania. Policjanci omówili najważniejsze aspekty bezpieczeństwa dla najmłodszych takie jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zachowanie w stosunku do obcych im osób, czy reakcja w przypadku ataku groźnego psa.

Stanowisko cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

 

  • Umundurowana policjantka i jeden z uczestników pikniku w trakcie pokazu pobierania odcisków palców.
  • Policjantka wraz z jednym z uczestników pikniku w trakcie wyjaśniania zasad bezpieczeństwa.
  • Chłopiec w czapce policyjnej za kierownicą oznakowanego radiowozu.
Powrót na górę strony