Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradła telefony komórkowe, teraz odpowie przed sądem

Łódzcy policjanci zatrzymali notowaną wcześniej 23-latkę, która dokonała kilku kradzieży telefonów. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Do kradzieży dochodziło w kwietniu 2024 roku na terenie osiedla Chojny. Sposób działania złodziejki był za każdym razem ten sam. Zaczepiała starszych mężczyzn i prosiła o użyczenie telefonu komórkowego. Mówiła, że jej się rozładował, a pilnie musi się skontaktować ze swoimi bliskimi. Kiedy pokrzywdzeni wręczali jej swoje telefony ona natychmiast uciekała.

Dzięki prowadzonym z dużą determinacją czynnościom sprawdzającym, żmudnej i skrupulatnej analizie poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych stróże prawa ustalili personalia sprawczyni i adres jej przebywania.

Kobieta została zatrzymana 7 czerwca 2024 roku. Przyznała się do wszystkich czynów i usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie będzie decydował sąd.

Czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VII Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony