Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań jednym z nas – przewodnik psa służbowego

Kochasz zwierzęta i dobrze z nimi współpracujesz? W Policji możesz znaleźć swoje miejsce i pełnić służbę ze swoim czworonożnym partnerem jako przewodnik psa służbowego.

Psy policyjne są specjalnie przygotowywane do wykonywania różnych zadań. Tropią, poszukują śladów narkotyków, materiałów wybuchowych czy ludzi w miejscu katastrof, pełnią również służbę patrolową. Każdy pies policyjny ma swoją konkretną specjalność i nie jest wykorzystywany do innych celów.

Aby zostać przewodnikiem psa służbowego, po wstąpieniu do służby, policjant razem ze swoim czworonożnym partnerem musi przejść kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po nim mogą już wspólnie pełnić służbę w policyjnych patrolach.

Funkcjonariusz, który chce zostać przewodnikiem psa musi posiadać predyspozycje do pracy ze zwierzęciem. Przewodnik i jego pies we wspólnej służbie muszą dotrzymywać sobie kroku. Razem szkolą swoje umiejętności: sprawność fizyczną, zwinność, reagowanie na komendy, obezwładnianie napastnika, współpracę, asystę ale przede wszystkim wzajemne zaufanie.  Po szkoleniu jest to świetnie zgrany i wyszkolony duet.

Obecnie w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi służbę pełni dziewięć psów.

Chcesz zostać jednym z nas?? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

  • Przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym funkcjonariuszem.
  • Przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym funkcjonariuszem.
  • Przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym funkcjonariuszem.
Powrót na górę strony