Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczy duet w rękach łódzkich policjantów

Kryminalni z VII Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 36 i 33-latka - podejrzanych o rozbój z przedmiotem przypominającym broń palną. Sprawcy grożąc sprzedawczyni jednego ze sklepów zażądali od pokrzywdzonej wydania pieniędzy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty o ich dalszym losie zadecyduje sąd – za popełnione przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

1 czerwca  2024 roku policjanci z VII Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przy ulicy Pryncypalnej.

Tego dnia po wejściu do wnętrza sklepu jeden z mężczyzn podszedł bezpośrednio do sprzedawczyni. Grożąc przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania pieniędzy. Drugi z mężczyzn w tym czasie obserwował czy nikt nie zbliża się na salę sprzedaży. Ostatecznie agresorzy skradli butelki z alkoholem. Roztrzęsiona kobieta natychmiast zaalarmowała policję.

Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli działania zmierzające do wytypowania sprawców. Wizerunek podejrzewanych o ten czyn został rozesłany do funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi.

Już po dwóch dniach od zdarzenia kryminalni z VII Komisariatu Policji w Łodzi zauważyli w parku przy ulicy Bednarskiej mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. 36- latek i jego 33-letni kompana zostali zatrzymani.

Mężczyźni nie kryli zdziwienia, gdy zobaczyli stojących przed nimi stróżów prawa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju z przedmiotem przypominającym broń palną. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 15.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Górna zostali aresztowani przez sąd na najbliższe trzy miesiące.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VII Komisariatu Policji łódzkiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź- Górna.

aspirant Kamila Sowińska

  • Policjant prowadzi podejrzanego o rozbój.
  • Podejrzany zatrzymany przez łódzkiego policjanta.
Powrót na górę strony