Aktualności

Policjanci kontrolowali przewozy osób „na aplikację”

Łódzcy policjanci z innymi służbami skontrolowali 42 pojazdy świadczące odpłatne przewozy osób. Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie osobowym, eliminację nieprawidłowości oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

26 czerwca 2024 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, pracownikami Urzędu Miasta Łodzi oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi kontrolowali przewozy osób " na aplikację" w celu zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze sprawdzali dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwości kierujących. Mundurowi skoncentrowali się również na eliminowaniu nieprawidłowości, takich jak niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, zły stan techniczny pojazdów oraz brak niezbędnego wyposażenia.

W wyniku przeprowadzonych działań mundurowi ujawnili przypadek złego stanu technicznego, jednego z kontrolowanych pojazdów, co poskutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Ponadto inny z kierujących nie posiadał wymaganej licencji wobec czego wszczęte zostało postępowanie administracyjne.

Działania te niewątpliwie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skutecznym egzekwowaniu przepisów dlatego też policjanci nie wykluczają, iż podobne działania będą powtarzane w Łodzi.

Jednocześnie apelujemy do kierujących pojazdami zarobkowymi o przestrzeganie norm prawnych, co ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony