Aktualności

Motocykliści pod czujnym okiem łódzkich policjantów

4 lipca 2024 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą działania pod nazwą „Motocykliści”. Ich celem jest dbanie o bezpieczeństwo użytkowników dróg, a przede wszystkim kontrola przestrzegania przez motocyklistów ograniczeń prędkości. Mundurowi będą również poddawać kontroli drogowej kierujących motocyklami, którzy wykonują niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego manewry.

4 lipca 2024 roku pod czujnym okiem łódzkich stróżów prawa znajdą się miłośnicy jednośladów. Celem działań „Motocykliści” jest między innymi kontrola prędkości z jaką poruszają się motocykliści, uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym motocyklami bez uprawnień, kontrola stanu technicznego jednośladów – w tym głośności wydechów, a także sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Policjanci z „drogówki” będą również zwracać szczególną uwagę na motocykle z zasłoniętymi bądź wygiętymi tablicami rejestracyjnymi, a także miejsca w których może dochodzić do nielegalnych wyścigów.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi myśleć o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że w przypadku nawet niegroźnie wyglądającej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista może odnieść o wiele poważniejsze obrażenia ponieważ nie chroni go karoseria. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa, spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykle często stają się widoczne dopiero w ostatnim momencie.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

sierż. szt. Maksymilian Jasiak

Powrót na górę strony