Aktualności

Ukradł rower i posiadał narkotyki teraz odpowie przed sądem

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 28-latka, podejrzanego o kradzież roweru. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z VIII Komisariatu Policji łódzkiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży do której doszło pod koniec maja 2024 roku. Łupem padał wówczas rower, który pozostawiony został przy ulicy Kilińskiego w Łodzi.  Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego oraz policyjna dociekliwość doprowadziły mundurowych na trop podejrzewanego.

3 lipca 2024 roku po godzinie 19:00 kryminalni zauważyli na ulicy Pabianickiej mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi podejrzewanego za ten czyn. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się – 28-latek został zatrzymany.

Ponadto w plecaku, który mężczyzna miał przy sobie funkcjonariusze znaleźli słoik w którym było blisko 20 gramów narkotyków.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili śledczy z VIII Komisariatu Policji łódzkiej komendy. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna działał w warunkach recydywy czeka go surowszy wymiar kary. 

Najczęściej łupem złodziei padają rowery/ hulajnogi:

  • pozostawione bez zabezpieczenia przed budynkami, na klatce schodowej, w korytarzu,
  • postawione „na chwilę” przed sklepem,
  • pozostawione w słabo zabezpieczonej piwnicy,
  • zabezpieczone słabej jakości zapięciem, np. linką lub cienkim łańcuchem, które przecinane są zwykłym sekatorem,
  • nieprawidłowo zabezpieczone, np. linką przełożona jedynie przez koło roweru.

Apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, aby nie pozostawiali swojego mienia bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą. Chwila nieuwagi wystarczy, aby rower znalazł się w posiadaniu złodzieja.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony