Aktualności

Uwaga na wysokie temperatury!

Łódzcy policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie oraz czujność osób postronnych, aby nie doszło do tragedii. Kiedy widzimy dziecko lub zwierze w rozgrzanym, zamkniętym pojeździe natychmiast reagujmy i zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Upały to szczególnie trudny czas dla osób starszych, dzieci i zwierząt. Nawet jeżeli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie pozostawiajmy naszych podopiecznych samych w zamkniętym samochodzie. Brak wyobraźni, roztargnienie, czy zwyczajnie bezmyślność może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że w trakcie upałów temperatura w zamkniętym samochodzie jest znacznie wyższa niż na zewnątrz.

Dzieci nie powinno się pozostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku. W upalne dni jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Każdorazowo zanim odejdziemy od samochodu sprawdzajmy, czy nie pozostawiliśmy w nim dziecka. Pamiętajmy - maluch który śpi lub jest za mały nie przypomni nam o swej obecności!!!!! Wystarczy już kilka minut w środku takiego rozgrzanego pojazdu żeby organizm przestał prawidłowo funkcjonować.

W takich przypadkach nie bądźmy obojętni, reagujmy, sprawdźmy, czy drzwi pojazdu nie są otwarte, spróbujmy ustalić właściciela. Jeżeli to nie przyniesie skutku powiadommy policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

W sytuacjach krytycznych, z zachowaniem szczególnej ostrożności sami możemy wybić szybę żeby uratować życie człowieka lub zwierzęcia.

aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony