Relacje z debat

Relacja z debaty w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

19 grudnia 2022 roku w godzinach 16:00-17:30 w siedzibie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi przy ulicy Wojska Polskiego 83 odbyła się debata społeczna zorganizowana przez V Komisariat Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Temat spotkania: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ".

Prowadzącymi dyskusję byli Zastępca Komendanta V Komisariatu Policji KMP w Łodzi – podinsp. Krzysztof Rypalski, Naczelnik Wydziału Prewencji V Komisariatu Policji KMP w Łodzi – kom. Krzysztof Mosakowski, dzielnicowi: asp. szt. Rafał Kępski, mł. asp. Artur Kowalczyk, mł. asp. Radosław Stawiński, sierż. Mateusz Ziobro, sierż. Dawid Białas, sierż. szt. Aneta Owczarek.

Spotkanie miało na celu zdiagnozowanie zagrożeń, zjawisk i zachowań, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa loklnej społeczności.

W oparciu o "Analizę stanu bezpieczeństwa ..." omówiono zagadnienie przestępczości odnotowanej na podległym terenie, w szczególności biorąc pod uwagę obszar osiedli Julianów i Marysin.

Zwrócono uwagę na przestępstwa tzw. "około samochodowe" (kradzieże z włamaniem do pojazdów, kradzieże pojazdów, katalizatorów i akcesoriów samochodowych), przestępstwa na tzw. "legendę" (tj. "wnuczka", "gazownię", "elektrownię", "policjanta"), kradzieże kieszonkowe i oszustwa internetowe. Wskazano sposoby właściwych zachowań, które pozwolą ustrzec się przed tego typu przestępstwami.

Przedstawiono cel i zasady działania portalu "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" i aplikacji "Moja Komenda" oraz założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas".

W ramach podsumowania rozdano ankiety kierowane do podmiotów zewnętrznych biorących udział w debatach oraz kwestionariusze dotyczące konsultacji organizowanych przez Policję. Zebrano opinie odzwierciedlające poczucie bezpieczeńństwa mieszkańców na terenie osiedla. Zanotowano przekazane informacje o miejscach zagrożonych i oczekiwania społeczne kierowane do Policji, które będą wykorzystane przy planowaniu służby i zadaniowaniu funkcjonariuszy.

Zdjęcie przedstawia uczestników debaty.

Zdjęcie przedstawia uczestników debaty.

Powrót na górę strony