Aktualności

Nielegalna produkcja farmaceutyków

Policjanci z IV komisariatu komendy miejskiej w Łodzi zatrzymali 25 i 27 latka, którzy trudnili się nielegalną produkcją tabletek nieznanego pochodzenia. Odpowiedzą z prawa farmaceutycznego .

5 października 2017 roku kryminalni podjęli obserwację jednego z pomieszczeń biurowych przy ul. Wólczańskiej w Łodzi, gdzie jak podejrzewali może mieć miejsce nielegalny proceder. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Pod drzwiami policjanci spostrzegli dwóch mężczyzn, którzy próbowali dostać się do lokalu. Wylegitymowano ich.  Okazało się, że 25 i 27 latek w wynajmowanym pomieszczeniu przechowywali nielegalne farmaceutyki. W asortymencie mieli tabletki, proszek nieznanego pochodzenia oraz maszyny służące do ich wytworzenia. Zatrzymani mężczyźni zajmowali się produkcją na dużą skalę. W sumie w ich mieszkaniu zabezpieczono ponad 20 kilogramów proszku i 77 gramów tabletek. Wszystko zabezpieczono do szczegółowych badań. Z wstępnych analiz nie wynika aby były to substancje psychotropowe. Usłyszeli zarzuty z przepisów karnych ustawy farmaceutycznej .

Policjanci apelują aby nie kupować takich środków z nielegalnych źródeł. Ich produkcja odbywa się poza jakimkolwiek nadzorem medycznym czy też sanitarnym. Zażycie może mieć fatalne skutki dla zdrowia a nawet życia.

Powrót na górę strony