Aktualności

Komenda Miejska Policji w Łodzi wyróżniona wśród 10 najaktywniejszych Instytucji

Komenda Miejska Policji w Łodzi zdobyła tytuł Najaktywniejszej Instytucji przyznany przez Komitet Honorowy DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Inicjatywa ta objęta jest Honorowym Patronatem przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Podczas uroczystej gali statuetkę i dyplom odebrał insp. Paweł Karolak - Komendant Miejski Policji w Łodzi.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ma uświadomić im związek pomiędzy wysiłkiem włożonym w wykształcenie a karierą zawodową.

9 marca 2018 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Szczególnym gościem była Ministter Edukacji Narodowej. Pani Anna Zalewska.

W Dniu Przedsiębiorczości może wziąć udział każda szkoła ponadgimnazjalna. Program może być realizowany na poziomie wszystkich klas. Nie ma także limitu dotyczącego ilości uczniów mogących wziąć udział w programie: mogą to być wszyscy uczniowie szkoły, klasa, a nawet grupa zainteresowanych uczniów.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Komenda Miejska Policji w Łodzi organizuje Dni Przedsiębiorczości od 2008 roku. W tym roku taki DZIEŃ odbędzie się 28 marca 2018 roku. Uczniowie , którzy wcześniej złożyli u koordynatora w swoich szkołach zgłoszenie odwiedzą KMP w Łodzi i będą mogli bliżej zapoznać się ze specyfiką służby w Policji i zawodem policjanta. Podczas tych DNI  łódzką jednostkę odwiedziło około ponad 700 młodych ludzi, którzy marzą o służbie w Policji  i z naszą formacją wiążą przyszłość zawodową. 

Młodzież zwiedzała Stanowisko Dowodzenia, wspólnie z technikiem kryminalistyki zabezpieczała ślady daktyloskopijne, zapoznawała się z jednostkami broni będącej na wyposażeniu Policji, wzięła udział w ćwiczeniach taktyk i technik interwencji policyjnych. Przewodnicy psów służbowych opowiadali gościom o swoich doświadczeniach w pracy z czworonożnym partnerem, a także o resortowych szkoleniach, które muszą wspólnie ukończyć przed przystąpieniem do służby.

Wśród instytucji  lokalnych wyróżnionych  przez Honorowy Komitet Przedsiębiorczości  w składzie  prof. dr hab. Elzbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego,  Ewa Tomaszewska - Poseł na Sejm RP ,  Zbigniew Modrzewski - Prezes Zarządu Fundacji Mlodzieżowej Przedsiębiorczości  znalazła się Komenda Miejska Policji w Łodzi jako jedyny reprezentant Polskiej Policji. 

W podsumowywanej 9 marca 2018 roku edycji Dnia Przedsiębiorczości wzięło udział 35 848 uczniów, 12308 firm i instytucji , 630 szkół.

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM  !

 

Powrót na górę strony