Aktualności

Kolejne potrącenie pieszego na pasach

68-letni kierowca fiata zignorował przepisy kodeksu drogowego i ominął pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Potrącił na przejściu 51-latka, który z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

11 grudnia 2019 r. tuz po godz.16:00 na ul. Puszkina przy ul. Technicznej doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Funkcjonariusze łódzkiej drogówki ustalili, że 68-letni kierujący fiatem scudo jechał środkowym pasem ul. Puszkina w kierunku ul. Przybyszewskiego. Na wysokości ul. Technicznej kierujący fiatem ominął pojazd, który zatrzymał się aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu i przodem kierowanego pojazdu uderzył w pieszego przechodzącego po wyznaczonym przejściu dla pieszych z lewej strony na prawą w stosunku do kierunku jazdy fiata. 51-letni pieszy był reanimowany na miejscu zdarzenia i z poważnym urazem głowy został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Policjanci ustalili również trzeźwość 68-latka – był trzeźwy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z łódzkiej drogówki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew.

Przypomnijmy, że od stycznia 2019 roku na łódzkich drogach doszło do ponad 1306 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 21 osób, w tym 13 osób pieszych. Należy przypomnieć, że kierując pojazdem mamy obowiązek dotyczący zachowania szczególnej ostrożności oraz ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na tym przejściu. Oznacza to tyle, że nasz ruch nie może sprowokować pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku. Większość kierowców nie dopuszcza do siebie myśli, że to oni mogą wziąć udział w wypadku drogowym i wielokrotnie na drogach można zauważyć kierujących pojazdami, którzy świadomie ignorują przepisy prawa m.in. poprzez wyprzedzanie, omijanie pojazdów które jadą w tym samym kierunku lecz zatrzymują się by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Szanując innych uczestników ruchu drogowego szanujemy siebie oraz dbamy o wspólne bezpieczeństwo ruchu drogowego, BO KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ ZARÓWNO PIESZYM JAK I KIERUJACYM CZY TEZ ROWERZYSTĄ.

Powrót na górę strony