Aktualności

Za chwilowy impuls grozi mu do 8 lat więzienia

Śródmiejscy policjanci ustalili personalia sprawcy, który pod koniec września 2021 roku w klatce schodowej kamienicy klepnął kobietę w pośladek. Za ten czyn usłyszał zarzut doprowadzenia osoby do poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Prokurator objął podejrzanego dozorem.

Zdarzenie miało miejsce 29 września 2021 roku w kamienicy przy ulicy Radwańskiej. Jak relacjonowała pokrzywdzona, w tym dniu wracała do domu i na schodach kamienicy nagle poczuła uderzenie w pośladek. Gdy się odwróciła, zobaczyła nieznanego jej mężczyznę, który rzucił się do ucieczki. Śródmiejscy policjanci niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Prowadzone z dużym zaangażowaniem czynności pozwoliły na ustalenie w krótkim czasie personaliów sprawcy.

9 października 2021 roku kryminalni z I Komisariatu Policji w Łodzi pojechali na ulicę Strzelców Kaniowskich, gdzie według ich ustaleń miał przebywać poszukiwany mężczyzna. 34-latek był bardzo zaskoczony wizytą stróżów prawa. W rozmowie z mundurowymi przyznał się do czynu, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Jak wyjaśniał, był to impuls, ponieważ kobieta bardzo mu się spodobała i nie potrafił się oprzeć, aby jej nie dotknąć. Zgodnie z postanowieniem Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście 34-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

Katarzyna Zdanowska

 

Powrót na górę strony