Aktualności

Ukradł gotówkę i wypłacił pieniądze z karty bankomatowej

Policjanci z wydziału kryminalnego II Komisariatu w Łodzi zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież torby na terenie jednego z łódzkich targowisk. Sprawca wykorzystał skradzioną kartę płatniczą i dokonał kilku transakcji bezgotówkowych. Za kradzież oraz kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie, że 17 listopada 2021 roku na terenie jednego z łódzkich targowisk w dzielnicy Bałuty doszło do kradzieży torby, w której był portfel z gotówką, karta bankomatowa oraz dokumenty. Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę 22-letniej sprzedawczyni, która układała towar na półkach sklepowych wyciągnął zza lady jej torbę i wybiegł ze sklepu. Jak się okazało, sprawca kilkakrotnie użył skradzionej karty dokonując transakcji bezgotówkowych. Łączne straty pokrzywdzona oszacowała na ponad 1200 złotych.

Analizując materiały sprawy policjanci bardzo szybko ustalili personalia sprawcy. Był to 35-letni łodzianin. 29 listopada 2021 roku mężczyzna został zatrzymany. Zaskoczony niespodziewaną wizytą mundurowych, początkowo udawał, że nie ma go w domu. Stróże prawa jednak dostrzegli przez niedomknięte okno, jak próbował schować się za firanką. Gdy policjanci próbowali odchylić okno, drzwi mieszkania otworzyła matka mężczyzny. W jednym z pomieszczeń mundurowi zastali 35-latka przykrytego kocem i udającego, że śpi. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Po przewiezieniu do II Komisariatu Policji w Łodzi, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za taki czyn grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawieniu wolności.

mł.asp. Kamila Sowińska

  • Policjant prowadzący zatrzymanego sprawcę kradzieży plecaka.
  • Policjant na tle radiowozu prowadzi zatrzymanego w kajdankach sprawcę kradzieży plecaka.
Powrót na górę strony