WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE XXVIII OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW PREWENCJI - TURNIEJ PAR PATROLOWYCH „PATROL ROKU”

W dniach 19-21 czerwca 2024 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024”. Zwyciężyli policjanci z VIII Komisariatu Policji w Łodzi GRATULUJEMY!

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miast . Zawody na szczeblu wojewódzkim zostały przeprowadzone w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, Podinspektor Dariusz Kurek oficjalnie rozpoczął zawody, dziękując uczestnikom za zaangażowanie oraz życzył im powodzenia w rywalizacji. Do zawodów przystąpiło 46 policjantów z komend powiatowych/miejskich Policji województwa łódzkiego.

Przeprowadzono następujące konkurencje:
    • Test wiedzy zawodowej
    • Stosowanie technik obezwładniania osób
    • Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego
    • Przeprowadzanie interwencji policyjnych
    • Bieg pościgowy

„Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego” odbył się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, natomiast pozostałe konkurencje zostały przeprowadzone na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu.

W kwalifikacji generalnej wygrały następujące drużyny:

I miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi – st. post. Filip Wszelaki i st. post. Piotr Petrusiewicz

II miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Powiatowa Policji w Wieluniu – st. sierż. Krystian Bujak i sierż. Tomasz Simiński

III miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli – st. post. Kamil Lewiński i post. Arkadiusz Maruszewski

Zwycięzcy otrzymali z rąk insp. Tomasza Jędrzejowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, podinsp. Dariusza Kurka Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Łodzi oraz Kierownik Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu podinsp. Rafał Płóciennik dyplomy okolicznościowe, pamiątkowe puchary oraz medale.

Laureaci I i II miejsca będą reprezentować łódzki garnizon w XXVIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2024” , który odbędzie się w dniach 11-13 września 2024 roku w Szkole Policji w Słupsku

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w finale!

/KWP Łódź/

• Policjanci podczas testu wiedzy.
  • Policjanci podczas strzelania.
  • Puchar z tabliczką informującą o zajęciu pierwszego miejsca podczas wojewódzkich eliminacji.