Plany priorytetowe dzielnicowych II Komisariatu
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia:
ul. Drewnowskiej 43 w Łodzi. Popełnianie wykroczeń przez kierujących pojazdami mechanicznymi dotyczące nieprawidłowego parkowania w obrębie posesji.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu. O osiągniętych wynikach oraz prowadzonych działaniach powiadomiony zostanie w czasie spotkań z mieszkańcami.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren posesji ul. Drewnowskiej 43. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób parkujących pojazdy niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w rejon zagrożony popełnianiem wykroczeń. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Administracja posesji.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców:
- UWAGA! Proszę o niezwłoczne poinformowanie Policji o każdym naruszeniu porządku publicznego we wskazanym rejonie, np. telefonując na numer 112 , bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 91 KW.
Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
ulica Bydgoska 36 naruszenie ładu i porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu w obrębie posesji.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu. O osiągniętych wynikach oraz prowadzonych działaniach powiadomiony zostanie w czasie spotkań z mieszkańcami .
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje rejon posesji ulica Bydgoska 36. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w rejon zagrożony popełnianiem wykroczeń. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi skontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych
- Straż Miejska w Łodzi.
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! Proszę o niezwłoczne poinformowanie Policji o każdym naruszeniu porządku publicznego we wskazanym rejonie, np. telefonując na numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym.
Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu oraz zaśmiecania w obrębie Placu Piastowskiego
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. O osiągniętym celu oraz podjętych działaniach mieszkańcy zostaną poinformowani w czasie przeprowadzonych cyklicznych spotkań.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje rejon posesji Plac Piastowski. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w rejon zagrożony popełnianiem wykroczeń. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi skontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych
- Straż Miejska w Łodzi
- Urząd Miasta Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! Proszę o niezwłoczne poinformowanie Policji o każdym naruszeniu ładu i porządku publicznego we wskazanym rejonie, np. telefonując na numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym.Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie ładu i porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu w obrębie sklepu ulica Czarnkowska 2a..
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. O osiągniętym celu oraz podjętych działaniach mieszkańcy zostaną poinformowani w czasie przeprowadzonego spotkania w miesiącu lipiec 2022.
Proponowane działania:
- W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje rejon posesji ulica Czarnkowska 2a. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w rejon zagrożony popełnianiem wykroczeń. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi skontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców:
- UWAGA! Proszę o niezwłoczne poinformowanie Policji o każdym naruszeniu ładu i porządku publicznego we wskazanym rejonie, np. telefonując na numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia:
Naruszenie ładu i porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu na terenie boiska ORLIK ul. Obornicka 11/13.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Oceną osiągnięcia celu będzie zminimalizowanie lub wyeliminowanie procederu. Ponadto o osiągniętym celu powiadomieni zostaną mieszkańcy w czasie zorganizowanego spotkania w miesiącu lipiec 2023 r.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren boiska ORLIK ul. Obornicka 11/13. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i jego eliminacja. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi.
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! Proszę o niezwłoczne poinformowanie Policji o każdym naruszeniu ładu i porządku publicznego we wskazanym rejonie, np. telefonując na numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym.Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu, aktów wandalizmu w obrębie posesji ul. Inowrocławska 3/5
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
- Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz eliminacja niszczenia mienia . Ponadto o osiągniętym celu powiadomieni zostaną mieszkańcy w czasie zorganizowanego spotkania w miesiącu lipiec 2023 r.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren w obrębie terenów posesji ul. Inowrocławskiej 3/5. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających ład i porządek publiczny jak również dewastacji mienia. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Nawiązanie ścisłej współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową im. Reja. Podczas organizowanych spotkań omawianie bieżących problemów oraz możliwości ich rozwiązania .
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Spółdzielnia Mieszkaniowa im. M. Reja.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców:
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 lub 997, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz art 124 Kodeksu Wykroczeń Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu w obrębie parkingów ulica Plantowa 13-27
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. O prowadzonych działaniach oraz osiągniętym celu mieszkańcy będą informowani w czasie cyklicznych comiesięcznych spotkań. Ostatecznie o osiągniętym celu informacja zostanie przekazana na spotkaniu w lipcu 2023 r.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje terenu posesji przy ulicy Plantowej 13-27 Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi skontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców:
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie ładu i porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu na terenie boiska ORLIK ul. Łanowa 16 w Łodzi
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. O osiągniętych celach oraz sposobie realizacji planu mieszkańcy zostaną poinformowani w czasie spotkań . Informacja przekazana zostanie w czasie spotkania w miesiącu lipiec 2023.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren boiska ORLIK ul. Łanowa 16 w Łodzi. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia ładu i porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu w posesji w Łodzi przy ul. Traktorowej 76-78.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Cel zostanie osiągnięty w przypadku braku naniesień na KMZB oraz braku zgłoszeń od społeczeństwa. O osiągniętych efektach mieszkańcy zostaną powiadomieni w czasie bieżących spotkań pod koniec realizacji planu.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy do posesji ul. Traktorowa 76-78. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi kontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Nawiązana jest ścisła współpraca ze Spółdzielnią Mieszkaniową Teofilów. Podczas organizowanych spotkań omawiane są bieżące problemy oraz możliwości ich rozwiązania.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Spółdzielnia Mieszkaniowa Teofilów,
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art.43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu na terenie alei biegnącej od ulicy Urody Życia do ul. Strzałkowskiego
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu , naruszania porządku publicznego. O prowadzonych działaniach oraz osiągniętym celu mieszkańcy będą informowani w czasie spotkań ze społeczeństwem.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren alei biegnącej od ul. Urody Zycia do ul. Strzałkowskiego w Łodzi. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami poza policyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi kontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Nawiązana jest ścisła współpraca ze Spółdzielnią Mieszkaniową Teofilów. Podczas organizowanych spotkań omawiane są bieżące problemy oraz możliwości ich rozwiązania.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych
- Straż Miejska w Łodzi
- Spółdzielnia Mieszkaniowa Teofilów,
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie ładu i porządku publicznego poprzez spożywanie alkoholu w obrębie sklepu Żabka ul. Szczecińska/Teresy
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
- Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń, a ostatecznie wyeliminowanie procederu spożywania alkoholu , naruszania ładu i porządku publicznego.. O prowadzonych działaniach oraz osiągniętym celu mieszkańcy będą informowani w czasie spotkań ze społeczeństwem.
Proponowane działania:
- W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren posesji w Łodzi przy ulicy Szczecińska/Teresy. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających ład i porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci wraz z pracownikami Urzędu Miasta Łodzi kontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu/informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego w Łodzi w obrębie posesji Zgierska 42 przez osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym oraz zakłócające porządek publiczny.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych z spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłóceniami porządku publicznego.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy do posesji Zgierska 42 Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol w miejscu publicznym oraz zakłócających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Rada Osiedla Bałuty-Doły
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia ładu i porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43[1} Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz art.51,141 KW Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 53 przez osoby bezdomne spożywające alkohol w rejonie przystanku MPK
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń dotyczących spożywania alkoholu, w szczególności przez osoby bezdomne w rejonie przystanku MPK na ulicy Zgierskiej 53.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy do ulicy Zgierskiej 53. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol a w tym osób bezdomnych oraz naruszających w inny sposób porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Wobec osób bezdomnych prowadzone są działania pomocowe. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi.
- MOPS.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia ładu i porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43[1} Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz art.51,141 KW Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego w Łodzi przy ulicy Żeglarskiej poprzez parkowanie pojazdów w miejscach niedozwolonych.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń dotyczących nieprawidłowego parkowania pojazdów.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy do ulicy Urzędniczej. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób handlujących w miejscu niewyznaczonym oraz naruszających w inny sposób porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych
- Straż Miejska w Łodzi
- Spółdzielnia Mieszkaniowa,
- Urząd Miasta w Łodzi.
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/:
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że opisane czyny mogą stanowić wykroczenie z art. 97 KW., jak również może być przyczyną popełnienia innych czynów zabronionych. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego w Łodzi w obrębie Park Struga przez osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym oraz zakłócające porządek publiczny.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych z spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłóceniami porządku publicznego.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren Parku Struga Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol w miejscu publicznym oraz zakłócających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych
- Straż Miejska w Łodzi
- Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43[1} Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz art.51,141 KW Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie ładu i porządku publicznego w Łodzi na skwerze mieszącym się przy zbiegu ulic Hipotecznej i Pojezierskiej przez osoby spożywające alkohol oraz zakłócające porządek publiczny.
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanychze spożywaniem alkoholu i zakłóceniami porządku publicznego.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje rejon zbiegu ulic Hipotecznej i Pojezierskiej. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol, naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci kontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Oddział ds. Zezwoleń na Sprzedaż Napojów Alkoholowych UM w Łodzi,
- Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pojezierska",
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia ładu i porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112, bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz art.51,141 KW Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenia ładu i porządku publicznego poprzez osoby zaśmiecające teren w Łodzi przy ulicy Kniaziewicza 7
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych ze zaśmiecaniem terenu.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy przy ulicy Kniaziewicza 7. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób zaśmiecające teren. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Oddział ds. Zezwoleń na Sprzedaż Napojów Alkoholowych UM w Łodzi.
- Łódzki Ośrodek Geodezji Urzędu Miasta Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 , bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 145,KW. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenie porządku publicznego w Łodzi w obrębie przyległym do zbiorników wodnych Pabianka I Żabieniec wzdłuż ulicy Liściastej przez osoby spożywające alkohol oraz zaśmiecające okoliczny teren .
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych z spożywaniem alkoholu oraz zaśmiecaniem terenu
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy do ulicy Liściastej przy zbiornikach wodnych Pabianka i Żabieniec, Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol i zaśmiecających teren. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych
- Straż Miejska w Łodzi
- Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia ładu i porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 145 KW Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenia porządku publicznego poprzez osoby zaśmiecające teren w Łodzi przy ulicy Bruzdowej
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych ze zaśmiecaniem terenu.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren przyległy przy ulicy Bruzdowej. Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób zaśmiecające teren. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Łódzki Ośrodek Geodezji Urzędu Miasta Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia ładu i porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 , bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 145,KW. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenia porządku publicznego poprzez osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym w Łodzi przy ul. Wici 32/34
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu i zakłóceniami porządku publicznego.
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren ul. Wici 32/34 Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci kontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Administrator terenu,
- Oddział ds. Zezwoleń Na Sprzedaż Napojów Alkoholowych Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej w Departamencie Pracy, Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 , bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 i 51 k.w. Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.
Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia/:
Naruszenia porządku publicznego poprzez osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym w Łodzi przy ul. Rojnej 52
Zakładany cel do osiągnięcia w okresie od 01.02.2023 r. do 31.07.2023 r.
Dążenie do ograniczenia ilości zdarzeń a ostatecznie wyeliminowanie zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu .
Proponowane działania:
-
W trakcie służby obchodowej terenowy dzielnicowy kontroluje teren ul. Rojnej 52 Kierowane są tam także patrole II Komisariatu Policji oraz innych jednostek Policji. Policjanci kontrolują wskazane miejsce zagrożone, w celu bieżącego reagowania na przedmiotowe zagrożenie i ujawnienia osób spożywających alkohol bądź naruszających porządek publiczny. Prowadzona jest bieżąca współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi, celem eliminacji zjawiska, polegająca m.in. na informowaniu o popełnianych wykroczeniach i kierowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Łodzi w ten rejon. Informowana jest także społeczność lokalna w trakcie prowadzonych spotkań. Policjanci kontrolują pobliskie placówki handlowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów przy sprzedaży wyrobów alkoholowych, w tym w głównej mierze pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Podmioty współpracujące w ramach realizacji działań priorytetowych:
- Straż Miejska w Łodzi,
- Oddział ds. Zezwoleń Na Sprzedaż Napojów Alkoholowych Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej w Departamencie Pracy, Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Łodzi
Ważne informacje dla mieszkańców rejonu /informacje przekazane przez dzielnicowego dla mieszkańców/
- UWAGA! W przypadku naruszenia porządku publicznego, zwłaszcza w godzinach nocnych, proszę o przekazywanie informacji, telefonując pod numer 112 , bądź poprzez naniesienie stwierdzonego zagrożenia w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa z podaniem dokładnego czasu i miejsca zdarzenia. Informuję, że naruszenie opisanego zagrożenia może stanowić wykroczenie z art. 43¹ ust. 1 i 51 k.w. Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Może również sprzyjać innym zjawiskom kryminogennym. Pragnę zaznaczyć, że każda informacja jest dokładnie analizowana, dlatego zależy nam na dobrej współpracy ze społeczeństwem.