Debata w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi - Relacje z debat - Komenda Miejska Policji w Łodzi

Relacje z debat

Debata w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi

27 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi przy ul Wodnej 36 odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali mieszkańcy osiedla Łódź-Widzew, rodzice i pedagodzy dzieci uczęszczających do ZSS w Łodzi. Tematem przewodnim była idea propagowana przez funkcjonariuszy VI Komisariatu Policji - "Komunikacja podstawą bezpieczeństwa".

Debatę rozpoczął podinsp. Dominik Krawczyk pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta VI KP, który omówił strukturę funkcjonowania Komisariatu, wskazał jego granice terytorialne. Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Waldemar Stegliński zaprezentował analizę przestępczości na przedmiotowym terenie. Na temat Rewiru IV głos również zabrał po. Kierownika asp szt Krzysztof Chmielecki, który omówił jego charakterystykę. W trakcie spotkania zaprezentowano funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówiono jej założenia i cele. Ponadto przedstawiono aplikację Moja Komenda i omówiono program Dzielnicowy Bliżej Nas, który ma na celu ułatwienie kontaktu mieszkańców z terenowym dzielnicowymi i poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie osiedla. Uczestnicy debaty czynnie brali w niej udział, zadając liczne pytania dotyczące omawianych problemów. Mieszkańcy zgłosili klika nurtujących ich problemów, w tym dot.: zakłóceń ciszy nocnej i parkowaniu w miejscach nie wyznaczonych.

Funkcjonariusze VI Komisariatu KMP w Łodzi pragną złożyć serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi, za pomoc w zorganizowaniu debaty.