Aktualności

Uczczono pamięć poległych i zmarłych policjantów oraz pracowników Policji

24 lipca 2018r. na Cmentarzu Starym pod wezwaniem św. Jerzego przy ulicy Ogrodowej – najstarszej nekropolii rzymskokatolickiej w Łodzi - przy kwaterze policyjnej, odbyła się uroczystość w ramach obchodów 99 rocznicy powołania Policji, 100-lecia odzyskania niepodległości naszego Państwa oraz Święta Policji garnizonu łódzkiego.

Spotkanie  rozpoczęło się od modlitwy w intencji poległych i zmarłych policjantów i pracowników Policji odmówionej przez księdza ppor. Jacka Syjuda - Archidiecezjalnego Duszpasterza Policji. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach funkcjonariuszy,  pod Pomnikiem  Poległych na Wschodzie.

W uroczystości udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski, przedstawiciel Wojewody Łódzkiego p. Marcin Szmajda, p.Zbigniew Osiciński – przedstawicl Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Jarosław Olbrychowski – prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi oraz kadra kierownicza łódzkiego garnizonu Policji.

W drugiej części spotkania złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach funkcjonariuszy, którzy zginęli tragicznie podczas służby.

źródło: KWP w Łodzi

Powrót na górę strony