Aktualności

Reagujmy na przemoc wobec zwierząt

Policjanci z VI Komisariatu KMP w Łodzi prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie, czy 13-latek znęcał się nad swoim psem. Stróże prawa zareagowali na sygnał od mieszkańców jednej z ulic na Widzewie. Świadkowie powiadomili o aktach przemocy względem psa ze strony 13-latka wyprowadzającego go na spacer.

18 marca 2019 roku o godzinie 19:15 policjanci pełniący służbę patrolową, za pośrednictwem dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Łodzi, zostali powiadomieni, że 13-letni opiekun psa rasy amstaf, znęcał się nad swoim pupilem. Chłopiec między innymi miał karcić psa smyczą, kopać go i rzucać nim o ziemię. Fakt znęcania się nad czworonogiem zgłosili zaniepokojeni mieszkańcy osiedla, którzy przeciwdziałają takim okrutnym praktykom. Policjanci bardzo szybko dotarli do mieszkania, w którym przebywał amstaf. Na miejsce wezwano  Animal Patrol z łódzkiej Straży Miejskiej, który przewiózł psa do schroniska dla zwierząt na badanie. Jeżeli potwierdzi się, ze 13-latek znęcał się nad psem, sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o losie nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Przypominamy, że zwierzęta również odczuwają ból. Decydując się na zakup zwierzęcia musimy podjąć odpowiedzialny i świadomy wybór. Powierzając naszego pupila innym osobom, a zwłaszcza dzieciom zwracajmy uwagę, jak zwierzę jest traktowane. W polskim prawie karnym znęcanie się nad zwierzętami zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie bójmy się reagować na przemoc i brutalność wobec zwierząt. Gdy sami nie możemy pomóc, informujmy o takich przypadkach służby miejskie pod numerem alarmowym 112.

 

 

Powrót na górę strony