Aktualności

Chytry traci dwa razy

Młody mężczyzna podczas robienia zakupów w jednym z centrów handlowych postanowił nabyć suplementy diety. Ponieważ produkty okazały się zbyt drogie, postanowił zmienić kody kreskowe towaru na stanowisku warzywnym. Gdy wychodził ze sklepu, został zatrzymany przez pracowników ochrony i przekazany policji.

30 sierpnia 2019 roku pracownicy ochrony jednego z łódzkich marketów zatrzymali za linią kas 23-letniego mężczyznę. Podejrzany młodzieniec ważył suplementy diety, wspomagające budowę mięśni, na wadze przy stoisku warzywnym. Wydrukowane kody kreskowe naklejał na towar zmieniając tym samym cenę suplementu. Tym samym sposobem próbował również zmienić cenę dwóch zestawów kluczy. Artykuły, których łączna wartość wynosiła prawie 400 złotych, zostały „przemetkowane” przez 23-latka na 11 złotych. Pracownicy ochrony sklepu wezwali na miejsce funkcjonariuszy, którzy zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Teraz za oszustwo 23-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina: zamiana metki na produkcie w celu zakupienia go po tańszej cenie, traktowana jest przez polskie prawo jako oszustwo, które opisane jest w art. 286 kodeksu karnego. Nie ma tutaj znaczenia wartość towaru. Sprawcom takich czynów, może grozić nawet kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony