Aktualności

Trzeźwe poranki

Funkcjonariusze łódzkiej drogówki, każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tego typu działania wpływają na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji powodowanych przez tę grupę nieodpowiedzialnych kierowców. Przede wszystkim chodzi o poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez wdrożenie kierowcom zasad bezpiecznego poruszania się i właściwego zachowania na drodze.

 W miniony poniedziałek i wtorek,  25 i 26 lipca 2016 roku, łódzcy policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy poranek”. Działania miały na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W trakcie dwóch poranków policjanci przebadali blisko 1000 kierujących, ujawnili 9 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 5 praw jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni kierujący motorowerem. Podczas kontroli na ul. Wólczańskiej w Łodzi badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony