Aktualności

Odpowie za liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego VII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 25-letniego recydywistę, który usłyszał 9 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna może spędzić za kratkami nawet 15 lat.

Funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji w Łodzi już od pierwszego zgłoszenia, które miało miejsce w październiku 2020 roku, byli zaangażowani w wykrycie sprawcy licznych kradzieży sklepowych, rowerów, kradzieży z włamaniem do komórek i do samochodów. Zbierali informacje, zabezpieczali ślady i dowody. Łupem złodzieja w marketach padały głównie artykuły spożywcze i chemiczne, natomiast podczas włamań do komórek, sprawca kradł elektronarzędzia oraz rowery.

Po kradzieży sklepowej w jednym z marketów na Górnej, kryminalni na podstawie monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę. Funkcjonariusze podczas skrupulatnej analizy zbieranych od kilku miesięcy materiałów ustalili, że wytypowany mężczyzna może być również sprawcą innych przestępstw w dzielinicy Łódź-Górna, do których dochodziło w 2019 roku oraz od października 2020 do stycznia 2021 roku. Ten trop doprowadził ich do mieszkania w centrum Łodzi.

Drzwi otworzył im zaskoczony 25-latek. Mężczyzna podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Podczas rozmowy ze śledczymi przyznał się do zarzucanych mu 9 kradzieży i kradzieży z włamaniem. 25-latek był w przeszłości notowany. Kolejne przestępstwa popełniał w warunkach recydywy, więc grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Decyzją Prokuratury Rejonowej Łódź-Górna został objęty dozorem Policji. Sprawa jest rozwojowa. Dalsze czynności prowadzą kryminalni z VII Komisariatu Policji w Łodzi.

Powrót na górę strony