Aktualności

Kradł, bo nie zamierza pracować

Policjanci z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali poszukiwanego 42-latka podejrzanego o kradzież kieszonkową na terenie jednego z łódzkich targowisk. Mężczyzna ukradł telefon, w którego etui znajdowały się dokumenty oraz karta bankomatowa. Następnie wykorzystał skradzioną kartę i wielokrotnie wykonywał transakcje bezgotówkowe oraz wypłacał pieniądze z bankomatu.

Funkcjonariusze z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie, że 27 kwietnia 2021 roku na terenie jednego z łódzkich targowisk w dzielnicy Bałuty doszło do kradzieży kieszonkowej. Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego zajętego zakupami, wyjął z jego kieszeni telefon komórkowy, w którego etui znajdowała się karta płatnicza oraz dokumenty. Jak się okazało, sprawca kilkanaście razy z użyciem przywłaszczonej karty dokonał transakcji bezgotówkowych w pobliskich sklepach oraz dwukrotnie wypłacił pieniądze z bankomatu. Łączne straty jakie poniósł pokrzywdzony opiewały na kwotę blisko 11 tysięcy złotych. Policjanci analizując materiały sprawy i docierając do świadków przestępstwa bardzo szybko ustalili personalia sprawcy. Był to 42-letni mieszkaniec Łodzi poszukiwany listem gończym za szereg kradzieży z włamaniem. Stróże prawa wiedząc, że sprawca regularnie pojawiał się w okolicy targowiska, postanowili czekać tam na niego. Intuicja nie zawiodła mundurowych. 27 maja 2021 roku podejrzany został zatrzymany, w chwili gdy pojawił się na targowisku. Zaskoczony niespodziewaną interwencją mundurowych próbował uciekać. Po zatrzymaniu nie stawiał oporu. W rozmowie z policjantami stwierdził, że popełnia przestępstwa, gdyż nie zamierza nigdy pracować. Po przewiezieniu do II Komisariatu Policji w Łodzi, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za taki czyn grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawieniu wolności. Po wykonaniu czynności podejrzany zgodnie z treścią listu gończego przewieziony został do aresztu śledczego.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę po rynku. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjanci prowadzą podejrzanego mężczyznę przez rynek. Mężczyzna ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Policjanci wprowadzają mężczyznę po schodach do pomieszczeń w II komisariacie Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
  • Policjanci prowadzą mężczyznę mającego założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu do budynku Policji
Powrót na górę strony