Aktualności

Próbował ukraść kilkadziesiąt zegarków

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież 63 zegarków z hali targowej w dzielnicy Bałuty. Uciekając z łupem sprawca wpadł na szklane drzwi, które udaremniły mu opuszczenie hali targowej.

8 kwietnia 2022 roku około godziny 15.00 funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi powiadomieni zostali o ujęciu sprawcy kradzieży. Mężczyzna na jednym ze stoisk ukradł kilkadziesiąt zegarków po czym próbował uciec z łupem z hali targowej. Podczas ucieczki sprawca uderzył z impetem w nieruchome skrzydło szklanych rozsuwanych drzwi. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał powierzchownych obrażeń twarzy i głowy. Szklana przeszkoda skutecznie zatrzymała 28-latka i pozwoliła, aby właściciel okradzionego stoiska ujął go i przekazał wezwanym na miejsce policjantom.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, 28-latek podszedł do jego stoiska i wyrwał jedną z gablot, w której znajdowały się 63 zegarki. Następnie sprawca trzymając łup rzucił się do ucieczki i próbował wybiec z hali targowej. Zatrzymała go tafla szkła. Po zatrzymaniu, mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak się okazało, był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. W związku z tym 28-latek usłyszał zarzut popełnienia kradzieży zuchwałej w warunkach recydywy i grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

kom. Marcin Fiedukowicz

Powrót na górę strony