Aktualności

Wyrwał dziewczynce telefon - nie nacieszył się łupem

Łódzcy policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego nastolatce. Mężczyzna wyrwał pokrzywdzonej telefon z ręki w czasie, gdy siedziała przed jednym z bałuckich centrów handlowych. Dzięki profesjonalnemu działaniu stróżów prawa sprawca nie nacieszył się łupem.

19 sierpnia 2022 roku funkcjonariusze pełniący służbę prewencyjną w dyspozycji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, otrzymali informację o kradzieży telefonu komórkowego. Mężczyzna w średnim wieku wyrwał nastolatce telefon z ręki. Chwilę przed kradzieżą dziewczynka przeglądała wiadomości w telefonie. Sprawca to wykorzystał i po kradzieży aparatu szybkim krokiem odszedł w nieznanym kierunku.

Policjanci bardzo szybko skontaktowali się z pokrzywdzoną i jej matką. Wartość telefonu oszacowano na 600 złotych. Stróże prawa ustalili miejsce, gdzie mógł znajdować się skradziony aparat i rozpoczęli poszukiwania. W ten sposób trafili na jedną z ulic w centrum miasta. Znając rysopis sprawcy wylegitymowali wytypowanego wcześniej 42-latka. Okazało się, że notowany w przeszłości za podobne przestępstwa mężczyzna,  posiadał przy sobie skradziony telefon. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży zuchwałej. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego II Komisariatu Policji w Łodzi.

nadkom. Marcin Fiedukowicz

Powrót na górę strony