Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość"

20 września 2023 roku łódzcy policjanci na terenie miasta przeprowadzili działania kontrolo-prewencyjne pod nazwą. „Prędkość”. I choć głównym założeniem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci dużą uwagę zwracali na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Nadmierna i niedostosowana do warunków prędkość, jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, wpływa też na rozmiar ich skutków.

Najtragiczniejsze konsekwencję ponoszą uczestnicy wypadków, powstałych z tej właśnie przyczyny.  Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie. Prędkość jest groźna zarówno dla kierujących, ich pasażerów ale również pieszych.

W środę już od wczesnych godzin porannych policjanci łódzkiej drogówki rozpoczęli działania pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana była na dyscyplinowanie kierujących  poruszających się po naszym mieście z nadmierną prędkością. 

Funkcjonariusze podczas działań skontrolowali 223 pojazdy, z czego w 161 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość, a 48 popełniło inne wykroczenia drogowe.

Tuż przed godziną 12.00 na ulicy Rokicińskiej, policjanci zauważyli zbliżające się z dużą  prędkością audi, pomiar wykazał, że na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 kilometrów na godzinę auto poruszało się z prędkością aż 133 km/h.

Jak się okazało nie było to jedyne wykroczenie jakiego kierujący się dopuścił. Odpowiedział również za jazdę bez zapiętych pasów, brak aktualnych badań technicznych pojazdu, oraz brak wymaganego wyposażenia.
W sumie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 46-latek został ukarany kilkoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3300 złotych, a na jego konto kierowcy wpłynęło 20 punktów karnych.

Pamiętajmy!

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest miedzy innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Katarzyna Zdanowska

 

Powrót na górę strony