Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz recydywista zatrzymany

Policjanci z bałuckiego komisariatu zatrzymali 25-latka, który włamał się do punktu ubezpieczeniowego w Łodzi. Ukradł sprzęt elektroniczny, narzędzia oraz rower o łącznej wartości blisko 8ooo złotych. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Ponieważ działał w warunkach recydywy wymiar kary może ulec zwiększeniu.

22 września 2023 roku policjanci z II Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do punk ubezpieczeniowego przy ulicy Limanowskiego w Łodzi.  Z wnętrza lokalu skradziony został sprzęt elektroniczny, narzędzia oraz rower o łącznej wartości blisko 8000 złotych.

Stróże prawa skrupulatnie analizowali przebieg zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie rysopisu sprawcy oraz miejsca jego przebywania.

25 września 2023 roku kryminalni pojechali do wytypowanego miejsca, gdzie drzwi otworzyła im matka podejrzewanego. Twierdziła , że syna nie ma w domu. Policjanci zauważyli stojący na blacie ekspres do kawy, który widniał w spisie skradzionych przedmiotów. Po chwili na podwórzu zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który szedł w kierunku mieszkania. Natychmiast został wylegitymowany. Był to 25-letni sprawca przestępstwa. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli kolejne fanty. Dzięki spostrzegawczości stróżów prawa większość skradzionego mienia została odzyskana.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozić może kara pozbawienia wolności do lat 10. Ponieważ działał w warunkach recydywy wymiar kary może ulec zwiększeniu. Sprawa ma charakter rozwojowy - dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi.
aspirant Kamila Sowińska

Powrót na górę strony