Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krwawy finał kłótni

Łódzcy policjanci już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali sprawcę pokłucia nożem. 21-latek, nienotowany do tej pory, usłyszał kilka zarzutów, w tym użycia w bójce niebezpiecznego narzędzia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście został tymczasowo aresztowany. Zarzut udziału w bójce usłyszał jego 21-letni znajomy, z którym wcześniej razem bawili się w pubie.

24 września 2023 roku tuż przed godziną 1:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pokłuciu nożem do jakiego miało dojść przed jednym z klubów mieszczących się przy ulicy Andrzeja Struga w Łodzi. Na miejsce niezwłocznie wysłanych zostało kilka załóg policyjnych,  oraz grupa zdarzeniowa z śródmiejskiego komisariatu. Gdy pierwsze patrole dotarły we wskazane miejsce, zastały tam trzy osoby z widocznymi obrażeniami. Bezzwłocznie powiadomiono pogotowie ratunkowe, których załoga po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej zabrała dwóch mężczyzn i kobietę do szpitala.

Podczas wstępnego rozpytania  policjanci ustalili, przebieg zdarzenia. Według  relacji pokrzywdzonych, gdy wychodzili z baru podbiegł do nich napastnik i po krótkiej szamotaninie zadał kilka ciosów nożem po czym uciekł w kierunku ulicy Gdańskiej. Kryminalni z śródmiejskiego Komisariatu, oraz Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, wspierani  przez  funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP, z dużym zaangażowaniem pracowali nad ustaleniem personaliów sprawcy. Na miejscu wykonali szczegółowe oględziny, zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. Ponadto zabezpieczyli zapisy z kamer znajdujących się nieopodal miejsca zdarzenia.

Dalsze czynności procesowe doprowadziły do ustalenia personaliów podejrzanego. Ustalono jednocześnie, że zanim doszło do pokłucia nożem, pomiędzy osobami bawiącymi się w dwóch grupach w tym samym pubie, dochodziło wcześniej do kłótni i bójek, które miały miejsce zarówno w lokalu jak i na zewnątrz. W towarzystwie jednej z grup czas spędzał podejrzany 21-latek, którego policjanci zatrzymali następnego dnia tuż po godzinie 7;00. Usłyszał on już kilka zarzutów obejmujących między innymi użycie w bójce niebezpiecznego narzędzia i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Natomiast jego 21-letni znajomy, usłyszał  zarzut udziału w bójce, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sprawa jest rozwojowa, dalsze czynności prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Śródmieście.

Katarzyna Zdanowska

 

  • Policjant prowadzi korytarzem komisariatu podejrzanego.
  • Policjant prowadzi korytarzem komisariatu podejrzanego.
Powrót na górę strony