Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sobotnie utrudnienia w ruchu podczas „Marszu Równości’

11 maja 2024 roku w godzinach 13:00-16:00 w Łodzi odbędzie się Marsz Równości. Uczestnicy pochodu będą się poruszać ulicami w centrum miasta. Mieszkańcy Łodzi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

W związku z zaplanowanym Marszem Równości, który odbędzie się 11 maja 2024 roku w godzinach 13:00-16:00 mieszkańcy Łodzi powinni spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia i mieszkańców Łodzi będą dbali funkcjonariusze kilku pionów łódzkiej komendy.

Marsz będzie przechodził przez centrum miasta, co oznacza sporo pracy dla policjantów ruchu drogowego. Wiele skrzyżowań zostanie na pewien czas wyłączonych z ruchu. Policjanci łódzkiej drogówki sprawnie będą zamykali drogi, którymi przemaszerują uczestnicy zgromadzenia. Wszystko po to by nie doszło do niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Mundurowi na bieżąco będą monitorowali osoby grupujące się w celu zakłócenia ładu i porządku publicznego.

Trasa Marszu będzie przebiegała ulicami: od startu na Placu Dąbrowskiego, przez ulicę Narutowicza, ulicę Sienkiewicza, ulicę Tuwima, ulicę Struga, ulicę Żeromskiego, ulicę Próchnika, ulicę Piotrkowską, ulicę Narutowicza i zakończy się na Placu Dąbrowskiego.

Apelujemy do mieszkańców pobliskich ulic, którzy nie muszą poruszać się swoimi autami w tym czasie, by rozważyli możliwość przeparkowania pojazdów w inne miejsca. Widząc policjanta, który będzie regulował ruchem drogowym prosimy o stosowanie się do wydawanych przez niego poleceń.

 

młodszy aspirant Jadwiga Czyż

Wydział Ruchu Drogowego

Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Powrót na górę strony